Delfi Rally Estonia
Ralli algab
00
päeva
:
00
tundi
:
00
minutit
:
00
sekundit
Fia WRC Autosport

Rally Estonia soovib olla esimene WRC etapp, mis kompenseerib oma süsiniku jalajälje 

Rally Estonia teeb koostööd Eesti kliimatehnoloogia ettevõttega KWOTA, et vähendada täielikult keskkonnale tekitatavat mõju. Eesmärk on saada esimeseks WRC rallietapiks maailmas, mis suudab kompenseerida ürituse käigus tekkinud heitkogused. 

“Teeme iga aasta pingutusi, et tagada võimalikult väike koormus keskkonnale. Sel aastal tahame kompenseerida täielikult oma jalajälje, aga me ei saa seda teha üksi. Just sellepärast on meil vaja kõigi rallifännide toetust, ostes koos piletiga KWOTA Tokeni on võimalik kõigil rallifännidel kompenseerida oma jalajälg ja teha üheskoos ajalugu,” avaldas Rally Estonia direktor Urmo Aava.

KWOTA Tokenite müügist läheb 80% Eesti materjalitootjatele, kes saavad ringlusesse võtta veelgi rohkem taaskasutatavat materjali ja suurendada seeläbi süsiniku kokkuhoidu. Sääst on valideeritud KWOTA standardi alusel ning materjalide teekond on läbipaistvuse suurendamiseks digitaliseeritud. Uuri lähemalt Rally Estonia e-poest

KWOTA asutaja Rain Vääna sõnul tehakse koos Rally Estoniaga oluline samm jätkusuutlikkuse edendamisse. “Iga väikse panusega saame luua märkimisväärset mõju nii keskkonnale kui ka Rally Estonia püüdlusele saada maailma kõige keskkonnasäästlikumaks rallietapiks,” räägib Vääna. “Ma loodan, et see algatus innustab ka teisi riike Rally Estoniast ja meie rallifännidest eeskuju võtma.”

WRC Rally Estonia saavutas 2022. aastal FIA Keskkonnaakrediteerimise Programmi kõige kõrgema ehk kolme tärni taseme ning soovib nüüd taset hoida ja püüelda jätkuvalt paremuse poole. 

Kuula ka Urmo Aava videot, mis kutsub rallihuvilisi ühisest jõupingutusest osa võtma : Jätkusuutlik WRC Rally Estonia 2023 etapp koostöös KWOTA'ga

Eesti kliimatehnoloogiaidu KWOTA sai alguse 2021. aastal missiooniga suurendada ringmajanduse osakaalu tööstuses ning vähendada süsinikemissioonide hulka. KWOTA asutajateks on endised Ragn-Sells juhtkonnaliikmed Rain Vääna ja Argo Rannamets. Ettevõtte 13-liikmeline tiim plaanib lähiajal liikuda ka rahvusvahelistele turgudele. KWOTA investorite hulka kuulub teiste seas Change Venturesi juhtivpartner Yrjö Ojasaar. 

WRC Rally Estonia 2023 etapp sõidetakse 20.-23. juulini Tartu ja Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre, Mustvee ja Kastre valla teedel.