Rally Estonia
Ralli algab
00
päeva
:
00
tundi
:
00
minutit
:
00
sekundit
Fia WRC Autosport

Millal algab rallipasside müük? 
Rallipasside eelmüük algab 2021. aasta detsembrikuus, ostule on võimalik lisada tasuta personaliseeritava sooviga kaart, mis kirjeldab ostetud tooted ja võimaldab lisada kingituse saajale ka personaliseeritava jõulu-, sünni- või tähtpäeva soovi. Kaardi personaliseerimise võimalus avaneb e-poe ostukorvis ning kaart on kättesaadav .pdf formaadis, kusjuures soovi korral on võimalik ostu sooritajal see välja trükkida ning edastada endale sobival viisil kingituse saajale. 

Millal saan ma rallipassid kätte?
Tellimuse komplekteerime maksimaalselt 14 päeva jooksul ning kullerdame ostja poolt valitud Omniva pakiautomaati või tarneaadressile. Saadame ostja kontakt e-mailile ka sellekohase teate, kui tellimus on väljastatud. 

Millistesse pealtvaatamisaladesse on mul rallipassiga võimalik pääseda?
RALLY PASS võimaldab ligipääsu kõikidesse WRC Rally Estonia pealtvaatamisaladesse kõikidel ürituse toimumise päevadel. Juhime tähelepanu, et Korraldajal on tulenevalt Terviseameti või muu riigivõimuorgani korraldustest või muudest korraldajale kehtivatest nõuetest või soovitustest õigus teha muudatusi seonduvalt ürituse pääsmete, toimumisalade, programmi või muude ürituse asjaoludega vastavalt korraldaja parimale äranägemisele.

Kas on võimalik soetada ka VIP-pääsmeid?
Jah, müügile tuleb ka piiratud koguses VIP pääsmeid. 

Millistesse pealtvaatamisaladesse on mul VIP passiga võimalik pääseda?
VIP PASS võimaldab ligipääsu kõikidesse VIP pealtvaatamisaladesse kõikidel ürituse toimumise päevadel (sh. pääseb VIP pääsmega ka tavapealtvaatamisaladele). Juhime tähelepanu, et Korraldajal on tulenevalt Terviseameti või muu riigivõimuorgani korraldustest või muudest korraldajale kehtivatest nõuetest või soovitustest õigus teha muudatusi seonduvalt ürituse pääsmete, toimumisalade, programmi või muude ürituse asjaoludega vastavalt korraldaja parimale äranägemisele.

Kas parkimispääse või sõidukipääse tuleb eraldi soetada? 
Ei, tänavusel aastal eraldi sõidukipääset soetada ei ole vaja. Rallipassi omanikele on lubatud parkimine kõikides korraldaja poolt ettenähtud parkimisalades. 

Kas 2022 pealtvaatajate hulgale või pealtvaatamisaladele piiranguid ei ole? 
Täna töötab Rally Estonia tiim usus ja lootuses, et 2022. aasta võistlus saaks taas toimuda normaalsetes tingimustes ja pealtvaatajatele piiranguid ei ole. Juhul, kui riiklik covid olukord halveneb on korraldajal õigus tulenevalt Terviseameti või muu riigivõimuorgani korraldustest või muudest korraldajale kehtivatest nõuetest või soovitustest õigus teha muudatusi seonduvalt ürituse pääsmete, toimumisalade, programmi või muude ürituse asjaoludega vastavalt korraldaja parimale äranägemisele. 

Millal ja kust saab osta Rally Estonia fännikleebiseid?
Fännikleebised jõuavad müügile 2022 aasta kevadel. Müügile eelneval perioodil edastame vastava informatsiooni kõikides Rally Estonia kommunikatsioonikanalites. 

Kas maskide kandmine on kohustuslik?
Maskikandmise kohustuse osas järgib korraldaja ürituse toimumise hetkel riigis kehtivaid eeskirju. 

Kust kohast leiab täpse informatsiooni ja katsete kaardid?

Kõige täpsema info leiate WRC Rally Estonia ajakirjast, mis tuleb trükiversioonis müügile Circle K jaamadesse 2022. aasta juunis ning saab digiversioonis olema kättesaadav Rally Estonia e-poes. Täpsed kuupäevad kommunikeerib Korraldaja 2022. aasta kevadel. 

Millal suletakse tee, millel sõidetakse kiiruskatse?
Kiiruskatse tee suletakse sellele eelneva päeva õhtul kell 20.00.

Kas lubatud on kaasa võtta oma söök-jook?
Pealtvaatamisaladele ei ole lubatud siseneda oma söögi ja joogiga. Lubatud on vaid erivajadustega inimestele ja väikelastele mõeldud toiduained ja joogid. 

Kas kohapeal müüakse sööki, jooki, alkoholi?
Jah, pealtvaatamisalades asuvatest toitlustuspunktidest on võimalik osta süüa ja juua ning ka alkohoolseid jooke.

Kas on lubatud kaasa võtta oma matkatool, väike redel vaatamiseks?
Jah, lubatud on kaasa võtta oma matkatool või redel.

Kas võin võtta kaasa oma grilli?
Ei, grilli kasutamine ja lõkke tegemine rallialadel on keelatud.

Kas võib kasutada vihmavarju?
Jah, kuid tungivalt soovitatav on kasutada vihmakeepi. Vihmavarjuga varjad teiste pealtvaatajate vaadet.

Kui suur on vahemaa parklast vaatamiskohtadeni?
Olenevalt katsest on distantsid erinevad, jäädes vahemikku 100 m kuni 2,5 km.

Kas on olemas invaliididele mõeldud parkimine?
Liikumispuudega inimestel on võimalik auto parkida VIP-parklasse või selle puudumisel pealtaavatmisalale võimalikult lähedale. Palume selles osas teavitada kohapealset turvatöötajat, kes annab vajalikud suunised. 

Kas droonide, sealhulgas hobidroonide lennutamine on ralli ajal lubatud?

Droonid on suureks ohuallikaks madalalt lendavatele õhusõidukitele ning seetõttu on ohutuse tagamise eesmärgil ralli ajal droonide lennutamine keelatud. Lennata tohivad vaid korraldaja poolt loa saanud droonid, mis on eelnevalt registreeritud.

Kas tohin rallialale kaasa võtta drooni?

Drooniga sisenemine rallialale on keelatud ja korraldajal on õigus droon konfiskeerida.

Mis juhtub kui olen võtnud kaasa drooni?

Ilma loata lendavad droonid kõrvaldab korraldaja droonipüüdjaga ning konfiskeerib.

Millised piirangud kehtivad ralli ajal õhusõidukitele ja droonidele Tartu lähi- ja lähenemisala piirkondades?

Ralli ajal on õhusõiduktele ja droonidele Tartu lähi- ja lähenemisalasse sisenemine piiratud. Lisainfo piirangute kohta pilootidele on leitav Lennuliiklusteeninduse ASi lehelt AIRAC AIP SUP 04/2022.

Piirangud ei kehti ralliga seotud lendudele, otsingu- ja päästelendudele ning meditsiinilendudele.

Millistel tingimustel on õhusõidukitel võimalik kasutada ralli ajal Tõutsi lennuvälja ning Maaritsa ja Mäha kopteriväljakut?

Tõutsi lennuväljale ning Maaritsa ja Mäha kopteriväljakule saabumine ja lahkumine peab olema eelnevalt kooskõlastatud ralli korraldajaga.

Õhusõiduki kapten peab vähemalt 24 tundi enne lennuväljale või kopteriväljakule saabumist ja lennuväljalt või kopteriväljakult lahkumist teavitama ralli korraldajat e-posti aadressil rally@eans.ee.

Samuti tuleb 1 tund enne lennuväljale või kopteriväljakule saabumist või lahkumist taotleda luba ralli korraldajalt telefonil +372 5670 0286. Maandumiseks peab olema kokkulepe lennuvälja või kopteriväljaku haldajaga.

Rohkem infot lennundusteabe kohta on leitav: aim.eans.ee ja AIRAC AIP SUP 04/2022.

Millistel tingimustel on võimalik sooritada Tartu lähi- ja lähenemisalal tehnilise kontrolli eesmärgil tehtavaid lende, õppe- ning treeninglende?

Õppe- ja treeninglennud ning samuti tehnilise kontrolli eesmärgil tehtavad lennud Tartu lähi- ja lähenemisalal tuleb eelnevalt kokku leppida Tartu lennujuhtimisüksusega. Täpsem info on leitav lennundusteabe kogumiku lisast AIRAC AIP SUP 04/2022.

Millised on rallile registreeritud õhusõidukite tankimisvõimalused ralli ajal? 

Rallile registreeritud õhusõidukitel on võimalus tankida Tartu lennuväljal nii petrooli (JET A-1) kui bensiini (100LL).