Delfi Rally Estonia
Fia WRC Autosport

Kalle Rovanperä ja Jonne Halttunen võitsid kolmandat aastat järjest Rally Estonia!

WRC Rally Estonia jätkus pühapäeval nelja kiiruskatsega ja võistlejaid ootas ees 61,08 katsekilomeetrit. Liidrina läksid päevale vastu laupäeval kõik kiiruskatsed võitnud Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1), kelle edu Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) ees oli 34,9 sekundit.

Päeva alustati tänavuse Rally Estonia ainsa päris uue katse Karaskiga ja ralli lõpetas 18,50 km pikkune Kambja kiiruskatse, mille finišis võtsid võistlejaid vastu rahvatantsijad ja koorilauljad ning võistluse TOP3 autasustati Leigo järve saarel asetsenud poodiumil. Võistluse WRC arvestuste klasside parimaid autasustati suure publiku ees Tartu Raekoja platsil olnud lõpupoodiumil. Ralli üldvõitjaid ootasid lisaks karikatele ka traditsioonilised ja spetsiaalselt võitjatele disainitud Rally Estonia kiivrid.

Võistluse lõpetanud punktikatse ja üldvõitjatena finišeerisid Kalle Rovanperä /Jonne Halttunen, kellel see oli kolmandaks järjestikuseks Rally Estonia võiduks. Soomlaste edu oli lõpuks lähimate jälitajate ees 52,7 sekundit. Kokku võitsid Toyota Gazoo Racing võistlejad 21 sõidetud kiiruskatsest 15. See oli nende karjääri kümnendaks MM-ralli võiduks.

Rally Estonia võitja Kalle Rovanperä

„Nagu ma ütlesin, siis see on väga tore ralli ja ma naudin seda iga aasta väga. Pole paremat kohta, kus võit võtta. Reedel pidime teed puhastades kõvasti suruma ja oli kohti, kui olime piiri peal, sest püüdsime tagant startivatega samas tempos olla. Laupäeva hommikul veel surusime, kuid siis leidsime mugava ja ilma riskideta tempo. Kahju, et me ei saanud Otiga sel nädalavahetusel heidelda, kuid ma olen kindel, et ta näitab oma kiirust Soomes. See oli meistrivõistluseid arvestades tähtis etapp, et saada head punktid. Plaan oli mu hooaja lemmik rallil täpselt selline ja see läks nagu pidi. Suur aitäh meeskonnale, auto töötab alati hästi. Ma armastan seda maad, suur aitäh ka Eesti fännidele, kes toetavad mind ja Jonnet palju. Mul on väga kahju, et seda rallit pole järgmine aasta MM-kalendris, sest selle korraldus ja kõik muu on parima ralli väärilised.“

Hyundaile tõid topelt poodiumikohad Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe ja Esapekka Lappi / Janne Ferm, kes jäid lõpuks võitjatest vastavalt 52,7 ja 59,5 sekundi kaugusele.

Kodupubliku lemmikud Ott Tänak / Martin Järveoja lõpetasid koduteedel sõidetud MM-ralli kaheksandal kohal ja teenisid ralli lõpetanud punktikatselt 2 lisapunkti.

WRC2 klassis võtsid Eesti teedel teist aastat järjest võidu Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen (Škoda Fabia RS Rally2). Norralaste edu oli teisena lõpetanud Sami Pajari / Enni Mälkönen (Škoda Fabia RS Rally2) ees 9,7 ja esimest korda Hyundai i20 N Rally2 autoga võistelnud Emil Lindholm / Reeta Hämäläinen ees 1.21,7. Rally2 autode klassi eestlaste parima tulemuse eest hoolitses Robert Virves (Ford Fiesta Rally2), kes koos Craig Drew´ga said kuuenda koha. Vaid poole sekundi kaugusele jäid nendest reedel WRC2 klassis teist kohta hoidnud Egon Kaur / Jakko Viilo (Škoda Fabia RS Rally2).

Rally Estonia Junior WRC klassi parimad olid 8,1 sekundilise eduga Grégoire Munster / Louis Louka (Ford Fiesta Rally3). WRC3 arvestuse võit kuulus soomlastele Roope Korhonen / Anssi Viinikka (Ford Fiesta Rally3) ja WRC Masters Cup võitjad olid Alexander Villanueva / José Murado González (Škoda Fabia RS Rally2).

Rally Estonia 2023 lõppjärjestus

1.Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1) 02:36:03,2

2.Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) +52,6

3.Esapekka Lappi / Janne Ferm (Hyundai i20 N Rally1) +59,5

4.Elfyn Evans / Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1) +1.06,7

5.Teemu Suninen / Mikko Markkula (Hyundai i20 N Rally1) +2.21,0

6.Pierre-Louis Loubet / Nicolas Gilsoul (Ford Puma Rally1) +3.09,9

7.Takamoto Katsuta / Aaron Johnston (Toyota GR Yaris Rally1) +3.10,2

8.Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) +6.25,5

9.Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen (Škoda Fabia RS Rally2) +9.54,1

10.Sami Pajari / Enni Mälkönen (Škoda Fabia RS Rally2) +10.03,8

 

Autoralli MM-hooaeg jätkub vähem, kui kahe nädala pärast Soomes, kui 3.-6. augustini sõidetakse Soome MM-ralli.