WRC Rally Estonia avakatse võitsid Craig Breen / Paul Nagle

• WRC Rally Estonia avapoodiumi show’d tuli kohapeale vaatama tuhandeid inimesi
  • WRC meeskondade bosside Gaz autode heitlusest väljus võitjana Toyota tiimi juht Jari-Matti Latvala
  • Avakatse järel mahub ühe sekundi sisse seitse võistluspaari

Neljapäeva õhtul sai Tartu Raekoja platsil alguse tänavune WRC Rally Estonia, kus kohaletulnud suurearvulist publikut ja võistlejaid tervitasid avakõnedega Tartu linnapea Urmas Klaas ja WRC Rally Estonia direktor Urmo Aava.

Piduliku avatseremoonia meelelahutuse eest hoolitsesid Eesti parimad artistid – Trad.Attack!, Grete Paia & Púr Múdd, Bedwetters ft. YASMYN, Jüri Pootsmann, Keelpillikvartett ja Tartu Poistekoor. Silmailu pakkusid Shaté Tantsukooli tantsijad. Peale suurejoonelist avatseremooniat sõitsid üle WRC Rally Estonia stardipoodiumi kõik tänavused võistluspaarid, mille järel suunduti võistluse avakatsele, mis sõideti Raadi mõisapargis.

Veel enne, kui autoralli MM-hooaja avakatsele anti start, läbisid SSS1 Visit Estonia/Tartu 1 kiiruskatse WRC meeskondade juhid, kes istusid Gaz veoautode roolis. Päeva parimat aega näitas Toyota Gazoo Racing meeskonna pealik ja endine tippsõitja Jari-Matti Latvala, kes sai kirja ajaks 2.06,2. Soomlasest 3,1 sekundi kaugusele jäi M-Sport Ford World Rally Team meeskonna boss Rich Millener. Hyundai meeskonnajuhi kohuseid täitev Julien Moncet kaotas Latvalale 14,6 sekundiga.

SS1 Visit Estonia/Tartu 1 avakatse võitsid MM-arvestuses möödunud kahel aastal Rally Estonia poodiumil lõpetanud Craig Breen / Paul Nagle, kes sõitis Ford Puma Rally1 hübriidautol 1,66 km pikkusel kiiruskatsel välja aja 1.38,7. Vaid 0,1 sekundiga jäid neist maha möödunud aasta WRC Rally Estonia võitjad Kalle Rovanperä / Jonne Halttunen (Toyota). Kodupubliku lemmikud Ott Tänak / Martin Järveoja (Hyundai) hoiavad avakatse järel viiendat kohta ja jäävad liidritest maha 0,5 sekundiga.
Avakatse järel mahub ühe sekundi sisse koguni seitse võistluspaari.

WRC2 klassis hoiavad avakatse järel liidrikohta Jari Huttunen / Mikko Lukka (Ford). Parima eestlasena hoiab R5 autode arvestuses kuuendat kohta Georg Linnamäe (VW)  ja tema asendus kaardilugeja Craig Drew.  Junior WRC arvestuse esikoht kuulub avapäeva järel võistluspaarile Lauri Joona / Mikael Korhonen (Ford). Robert Virves / Julia Thulin (Ford) jäävad neist 0,6 sekundi kaugusele.

WRC Rally Estonia teisel võistluspäeval sõidetakse kokku kaheksa kiiruskatset, millest esimene SS2 Ramudden/Peipsiääre 1 saab alguse kell 07.45. Võistlejaid ja rallipublikut ootavad Peipsiääre, Mustvee, Raanitsa ja Vastsemõisa kiiruskatsed.

Kogu nädalavahetuse on lisaks rallile tegevust ka Tartu kesklinnas, Raekoja platsil. Reedel, 15. juuli õhtul, toimuvad Rally Estonia poodiumil Tartu Superenduro 2022 ava- ja lõpuüritused. Lisaks sellele esineb kell 22.00 kesklinna publikule Eesti Otsib Superstaari 8. hooaja võitja, särav ja andekas Alika Milova. Terve nädalavahetuse jooksul saab Raekoja platsi kõrval ja ümbruses külastada EXPO väljapanekuid, kust leiab nii Sportland fännitoodete kaupluse, WRC fänniriided, Solaride päikeseauto ning palju muud põnevat!