Rally Estonia
Fia WRC Autosport

Tänavusel WRC 50. juubelihooajal on Rally Estonial au juba teist aastat järjest kuuluda hooajaeelsesse MM-kalendrisse ja juba kolmandat aastat järjest korraldada Eestis autoralli WRC etapp. Rally Estonia sõidetakse Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee valla teedel 14.-17.juulini.

Sarnaselt  2021 aastaga on Eesti MM-ralli hooaja seitsmendaks etapiks. Rally Estonia eel peatub WRC-karussell Keenias ja Rally Estonia järel ootab MM-sarja võistlejaid ees Soome ralli. Rally Estonia üheks traditsiooniks on olnud, et kui on võimalik, on võistlus alati toimunud juulis ja nii ka tänavu. See tähendab, et rallifännid nii Eestist, kui mujalt saavad taaskord nautida suurepärast Eestimaa suve ja loodust ning loomulikult Rally Estoniat. 

Kolmandat aastat järjest võõrustab Rally Estoniat Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum, kus asuvad Service Park, võistluskeskus ja meediakeskus, küll aga on tänavu rõõm teatada, et ava- ning finišipoodium liigub tagasi enda traditsioonilisse paika Tartu südames, Raekoja platsile. WRC Rally Estonia pidulik avamine ning stardipoodium leiab aset neljapäeva, 14.juuli õhtul, millele järgneb esimene kiiruskatse ning peale seda leiab aset suurejooneline WRC Rally Estonia 2022 avakontsert Tartu kesklinnas, Raekoja platsil. Tegevust jätkub tervel rallinädalavahetusel kogu perele ning kesklinnas leiab taas aset ka EXPO, mida iseloomustavad tänavusel aastal märksõnad innovatsioon ja tehnoloogia. Sissepääs poodiumile ning EXPO-le on kõikidele külastajatele tasuta

WRC Rally Estonia rallipasse on kõikidel rallifännidel võimalik endale juba täna soetada Rally Estonia e-poes. Korraldajad loovad tänavu pealtvaatajatele ligi 80 unikaalset pealtvaatamisala, mis omakorda jagunevad kolme erinevasse kategooriasse, vastavalt oma suurusele ja detailidele. Rallipass võimaldab ligipääsu kõikidesse pealtvaatamisaladesse ning külastaja saab ise endale koostada meelepärase programmi. Juhime tähelepanu, et eraldi autopääset tänavu soetada ei ole vaja. Muuhulgas on oluline ära märkida, et VIP pääsmega on võimalik siseneda lisaks VIP aladele ka kõikidesse tavapealtvaatamisaladesse.  

Kohtumiseni juba 14. juulil!