Rally Estonia
Fia WRC Autosport

Juba 2023. aasta südasuvel on meil neljandat aastat järjest võimalik siinsamas Lõuna-Eesti kurvilistel ja tehnilistel teedel näha võistlemas autoralli tippsõitjaid üle kogu maailma. FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp WRC Rally Estonia 2023 sõidetakse Tartu ja Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre, Mustvee ning Kastre valla teedel 20.-23.juulini.

Sarnaselt 2022. aastale peatub Rally Estonia eel WRC-karussell Keenias ja Rally Estonia järel ootab MM-sarja võistlejaid ees Soome ralli. Rally Estonia üheks traditsiooniks on olnud, et võistluse toimumise aeg on juulis ja nii ka tänavu, kuid seda tavapärasest nädala võrra hiljem. See tähendab, et rallifännid nii Eestist, kui mujalt saavad taaskord nautida suurepärast Eestimaa suve ja loodust ning loomulikult ka adrenaliinirohket ja mitmekülgset WRC Rally Estoniat. 

Neljandat aastat järjest võõrustab Rally Estoniat Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum, kus asuvad Service Park, võistluskeskus ja meediakeskus ning võistluste ava- ning finišipoodium asub traditsioonilises paigas Tartu südames, Raekoja platsil. Tegevust jätkub tervel rallinädalavahetusel kogu perele, tule ja veeda koos meiega üks vinge nädalavahetus Lõuna-Eestis! 

Esmakordselt on pääsmed digitaalsed, mis teeb nii piletite soetamise, kui ka ralli külastamise oluliselt mugavamaks ja käepärasemaks. WRC Rally Estonia pääsmeid on võimalik soetada Rally Estonia e-poest, piletilevi.ee ning Piletilevi müügipunktidest üle Eesti. Rallipass võimaldab ligipääsu kõikidesse pealtvaatamisaladesse ning külastaja saab ise endale koostada meelepärase programmi.

WRC Rally Estonia programm

Traditsiooniline WRC Rally Estonia avatseremoonia leiab aset neljapäeval, 20.juulil, Tartu kesklinnas ning sellele järgneb esimene kiiruskatse.
Reedesel võistluspäeval, 21.juulil sõidetakse peamiselt Peipsiäärsetel aladel ning osaliselt ka Lõuna-Eesti piirkonnas, Raanitsa külas. Lisaks WRC võistlusklassidele asuvad reedesel päeval võistlustulle ka Eesti Meistrivõistlustel osalejad. 
Laupäeval ning pühapäeval (22.-23.juulil) leiavad aset kõik traditsioonilised Lõuna-Eesti kiiruskatsed ning WRC Rally Estonia 2023 lõpetab pühapäeva pealelõunal aset leidev auhinnatseremoonia ja finišipoodium Tartu kesklinnas.


Juhime tähelepanu, et korraldajal on õigus teha programmis vajalikke muudatusi.